free responsive site templates

FOTOGRAAFIA PÕHITÕED
ja KAAMERA KÄSITLEMINE

Fotokoolitus kaamerast ja pildistamisest

Sulle aitab klõpsimisest ja kehvadest piltidest? Et kõik pildid õnnestuksid, pead olema targem kui su kaamera. Selleks aga tuleb endale selgeks teha fotograafia põhitõed ja õppida neid rakendama. Natuke on siin matemaatikat, aga ka palju loomingulisust.

Koolitus koosneb kaheksast teemadeblokist. Kõigi teemade juures on teoreetiline osa, õpetus kaamera seadistamisest ja pildistamise praktilised juhised. Igas tunnis antakse teemaga seonduvad kodused ülesanded iseseisvaks katsetamiseks ja harjutamiseks. Järgmises tunnis toimub kodutööde analüüs.
Lisaks pildistamise tehnilisele poolele vaatame ka seda, kuidas sünnib pildi sisu. Arutame pildi kompositsiooni üle - kas olulised on reeglid või vabadus?

Selle koolituse eripära, võrreldes teiste samalaadsetega, seisneb tema põhjalikkuses. Õpetaja selgitab, kuidas asjad toimivad, miks nad just nii toimivad ja mis sõltub millest.
Sellel koolitusel on hästi väike grupp ja õpetaja tegeleb kõigiga ka individuaalselt. Kui vaja, tuleb ja aitab kaameral ka nupud üles leida. Kõigil on võimalus küsida, kui mõni punkt arusaamatuks jääb. Võimatu pole ka see, kui õpetaja tunnis küsib „Kuidas sina sellest aru said ?“ .. ühesõnaga, nagu ikka koolis .. oluline on, et kõik omale põhitõed selgeks saaksid!

Ja siin nad on..
8 koolipäeva teemade hästi lühike kirjeldus ..

1. Pildi heledus
    Pildistamisrežiimide erinevused ja valik.
    Säriautomaatika ja korrektuur.
  2. Teravustamine
    Autofooks ja objekti kaugus.
    Teravustamispunktid.
    Teravustamise viisid.
  3. Liikumine ja säriaeg
    Kaamera ja objekti liikumine.
    Säriaeg ja pildi teravus.
    ISO ehk tundlikkus.
  4. Uduse tausta saladus
    Terava ala ulatus.
    Tausta udusus ja lõputu teravus.
    Ava mõiste ja tema praktiline kasutus.
  5. Ruum, moonutused ja objektiiv
    Perspektiiv ja moonutus.
    Fookuskaugus kui väljendusvahend.
    Objektiivide valikust.
  6. Manual režiim
    Valguse mõõtmise viisid.
    ISO, säriaeg ja ava seadistamine.
  7. Loomulik valgus ja välk
    Valguse suund, vari ja vorm.
    Portree pildistamisest.
    Sissejuhatus välguga pildistamisse.
  8. Kokkuvõte
    Kursusetööde arutelu.
    Kokkuvõte õpitust.

Kokkuvõttes, see koolitus annab osalejale teadmised ja oskused fotograafia põhitõdedest, oskuse neid praktilises pildistamises kasutada ning oma kaamera ja tema võimaluste tundmise.

Õppetöö põhiosa moodustavad klassiruumis toimuvad tunnid, milles vahelduvad teooria, näited ja arutlused. Õpitu kinnistamiseks on iseseisvad kodused ülesanded. Võimalik saada ka individuaalset konsultatsiooni. Koolituse ajaline maht auditooriumis on 32 akadeemilist tundi. Vähemalt kaks korda nii palju peab osaleja tegema kodus ka iseseisvat tööd.

Koolitusele on oodatud fotohuvilised, kelle senised teadmised nii kaamera kui fotograafia põhitõdede osas on lünklikud või neid lihtsalt veel ei ole.
Eelteadmisi fotograafia valdkonnas sellele kursusele tulekuks ei pea olema.
Koolitusele tulijal peaks olema peegelkaamera, hübriidkaamera või sarnaste võimalustega kompaktkaamera.
Koolitusele tulijalt oodatakse tahet ja järjekindlust töötada klassitundides, aga ka oma aja panustamist iseseisvate ülesannete täitmiseks ja õpitu kinnistamiseks.

Koolitus toimub Tallinnas, Kopli 25A (Standardi maja).

Koolitus toimub 12.02 - 1.04 2024, esmaspäeviti, 8 nädalat.
Tunnid toimuvad õhtuti, 18.00-21.30.

Eraisikutel on võimalus tasuda ka osade kaupa, kuumaksuna. (2 x 199€)

- koolituse eest tasud ise või tasub firma (firma nimi)