bootstrap responsive templates

FOTOTÖÖTLUS
Adobe Photoshop

Fototöötluse klassika

Adobe Photoshop on enim kasutatud fototöötlusprogramm juba üle 25 aasta. Photoshopi võimalused on praktiliselt piiramatud. Photoshop võimaldab nii kaamerast tulnud fotot viimistleda, kui teda ka väga suures ulatuses muuta. Fotograafid  kasutavad seda programmi ennekõike foto retušeerimiseks, ebasovivate detailide kõrvaldamiseks, aga ka vajalike osade lisamiseks. Photoshop võimaldab mitmest fotost luua kompositsioone või ka käsitsi maalida ning joonistada. Korduvate tööülesannete automatiseerimiseks on Photopshopil action'te loomise võimalus.

Photoshopi tohutu tööriistade hulk teeb selle programmiga töötamise õppimise tõsiseks väljakutseks. Internetis on palju vabalt kättesaadavat õppematerjali, kuid ka nende kaudu õppimine võib takerduda, kui puuduvad algteadmised Photoshopi tööpõhimõtetest ja ülevaade tööriistade võimalustest.

Selle koolituse peamine eesmärk on anda põhjalik ülevaade programmi kõige olulisematest töövahenditest ja näidata nende kasitamise parimaid viise. Suur rõhk on pandud kihtide ja maskide mõistmisele. Õpime selecti (pildiala valiku) loomise erinevaid tööriistu ja viise, et lõigata pilte või teha töötlust valitud pildiosas. Põhjalikult käsitleme pintsli ja temast tuletatud paljude erinevate tööriistade kasutamist. Pildi heleduse, kontrasti ja värvi muutmise viisidest on juttu nii teoreetilise kui ka praktlise külje pealt. Lisaks tuleb juttu filtritest ja erinevatest kaasaegse fototöötluse trendidest.

Koolitusel töötavad õppijad kaasa töödeldes samu pilte, mida õpetaja.  Nii saab proovida oma arvutil kõik tööriistad ja võimalused järgi. Kui miski ei õnnestu, tuleb õpetaja appi.

Koolituse teemad ..

1. Pildiosa valike (select) erinevad viisid
  2. Töö pildikihtide ja maskidega, kihtide sulandumine
  3. Värvipalletid ja töö pintsliga
  4. Heledus ja kontrasti tööriistad, kurvid ning manipulatsioonid värviga
  5. Lokaalsed korrektuurid, retušeerimine
  6. Filtrid ja nende kasutamise eri viisid
  7. Teksti ja graafiliste objektide lisamine, kompositsiooni loomine
  8. Töötluse automatiseerimiseks action'te kasutamine

Kokkuvõttes, see koolitus annab osalejale teadmised ja oskused erinevate fototöötlus ülesannete teostamiseks ning praktilise oskuse programmi Adobe Photoshop kasutamiseks.

Eelteadmisi fototöötluse vallasantud kursus ei eelda. Küll aga on kursusel osalemine tulemuslikum, kui olete varem omal käel Photoshop'i proovinud.

Koolitusele tulles võta kaasa paber-pliiats, et märkmeid teha ja võimaluse korral sülearvuti (millesse instaleeritud Adobe Photoshop), et kaasa töötada (koolitus ei toimu arvutiklassis). Koolitus on võimalik läbida ka ilma arvutita, tehes kohapeal märkmeid ja siis ise kodus oma arvutil läbi tehes.

Koolitus toimub Tallinnas, Kopli 25A (Standardi maja). Juhis koha leidmiseks ..

koolitus toimub kord nädalas, 6 nädala jooksul.
Tunnid 9.30-17.00, lõunapaus 13.00-14.00.
Koolitus on tulekul 2024 märtsis-aprillis.
Täpsem info alates 20.11.2023 siin ja facebookis.
Kui sul on juba praegu kindel huvi, kirjuta andrus@anfotokool.ee

Eraisikutel on võimalus tasuda ka osade kaupa, kuumaksuna. (2 x 345€)

- kas koolituse eest tasud ise või tasub firma (firma nimi)
  või koolitust finantseerib Töötukassa.